środa, 18 stycznia 2017

Prezenty na Dzień Babci i Dzień Dziadka

 Zapomniałam! Najzwyczajniej w świecie zapomniałam, że w weekend świętują dziadkowie! Na swoje usprawiedliwienie mam jedynie to, że... to będzie pierwszy raz od ponad 25 lat kiedy będziemy obchodzić to święto. Zarówno jak jak i Pan Bezlukrowy straciliśmy dziadków w dzieciństwie i... jakoś tak się nie ogarnęliśmy, że przecież teraz to nasi rodzice są dziadkami dla bezlukrątka...

Ale jeszcze nic straconego. Wczoraj przygotowałam dla Dziadków plakat i jeden już poszedł pocztą do dziadków, którzy mieszkają 200 km od nas, a drugi czeka zapakowany w domu. Przy okazji stworzyłam listę prezentów, które można wykorzystać na różne okazje. My większość z nich już przetestowaliśmy więc.. będę musiała wymyślić coś nowego :)


1. Plakat na Dzień Babci i Dziadka
W naszym przypadku wygląda tak.... No prawie. Zamiast Kochany Dziadek jest Dziadek Imię a zamiast Kochana Babcia jest Babcia Imię.  Także Bezlukrątko podpisało się prawdziwym imieniem. Nie widzę powodu do takie prywaty na blogu, więc to wersja specjalnie dla Was :)
Wykonanie jest banalnie proste. Dokładną instrukcje możecie znaleźć u Mamy Kreatywnej

2. Książka do przechowywania wspomnień
To będzie nasz następny prezent na jakaś okazję. Szkoda, że nie wiedziałam wcześniej, że coś takiego istnieje... Osobna jest dla Babci i Dziadka. Więcej informacji można znaleźć na ich stronie. Moim zdaniem pomysł rewelacyjny. Ktoś z Was ma i powie coś więcej o jakości wykonania?
3. Laurka zrobiona przez wnuczka

Możliwe nawet w przypadku niemowlaka. Serio. U nas tak będzie wyglądało zaproszenie na pierwsze urodziny. Odcisk stópki i rączki w taki sposób robiliśmy też jak Bezlukrątko skończyło pół roku. W przypadku pierwszych dni po urodzeniu niestety się nie udało. Najpierw pobyt w szpitalu a później duże napięcie mięśniowe i ciągle zaciśnięte piątki...
Inspiracja i zdjęcie zapożyczone od Mała rzecz a cieszy


A teraz coś co u nas już się sprawdziło i wywołało ogromny uśmiech:

4. Fotoksiążka i fotokalendarz
U nas był to prezent na pierwsze święta, które przeżyliśmy jako małżeństwo. W środku były zdjęcia ze ślubu oraz sesji poślubnej. Staraliśmy się tak dobrać zdjęcia, żeby dla konkretnych rodziców było więcej odpowiedniej rodziny. Teraz czekamy na następne Boże Narodzenie i zamierzamy powtórzyć pomysł. Tym razem jednak ze zdjęciami wnuczki.
My korzystaliśmy ze usług Empiku ale w sieci można znaleźć mnóstwo innych.

5. Kubek 
Także niezawodny pomysł, zwłaszcza, że ich nigdy za wiele. Można wybrać coś oryginalnego wśród mnóstwa wzorów dostępnych na rynku albo zaprojektować swój własny. My obdarowujemy nimi bliskich dość często. Przecież zawsze jest ich za mało w domu.


6. Przepiśnik
Tutaj również można postawić na coś gotowego albo przy odrobinie kreatywności stworzyć swój własny pomysł. Ten prezent można podarować także swoim babciom :) Ja uwielbiam robić takie rzeczy, więc zawsze tworzę coś swojego. I wierzę, że... kiedyś wrócą do mnie wypełnione! Mniam! Zdjęcie zapożyczone z internetu. Ogromny wybór gotowych wzorów jest choćby na Allegro

8. Książki

Tutaj ogranicza nas tylko nasza własna wyobraźnia :) U nas obowiązkowy dodatek do praktycznie każdego prezentu. Nie tylko dla Dziadków. Ale także dla dzieciaków.

Mam nadzieję, że coś Wam przypadnie do gustu.


pozdrawiam Matka bez lukru
 --------
Dziękuję za odwiedziny! Jeżeli post Ci się podobał to zachęcam do komentowania tutaj albo na moim profilu na FB

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz